Kabriolet

Hurá za zážitky

Byla vyrobena spousta různých automobilů, přičemž u některých se pozastavíme, co to vlastně má znamenat a u jiných se nemůžeme vynadívat, jak jsou hezké. Dále se díváme na motory, které můžou mít všemožná řešení, aby se dosáhlo většího výkonu při dobré spotřebě. Přeci jen řada automobilek se snaží přijít s něčím novým i v dnešní době, aby byli v něčem před ostatními napřed a zvýšili tak své prodeje spojené s vyšším ziskem.

vůz kabrio

My se dnes zaměříme především na jedinečný typ karoserie a tím je kabriolet. Po zajetí střechy máme nad sebou nebe a s tím souvisí i vítr ve vlasech. Přeci jen tohle si v běžném voze užívat nemůžeme, a právě v tom spočívá jejich jedinečnost. Lidé jej mají klidně k běžnému vozu na víkendové projížďky, které si naplno užívají a svůj kabriolet by za nic nevyměnili. Dá se s ním jezdit i zimě, čehož v mnoha modelech pomáhá silnější topení, ale spousta lidí ho má přes zimu v garáži a čekají až se zase oteplí.

Nákup

Jestliže si chcete pořídit ojetinu, tak byste měli být na pozoru, protože špatný kus může znamenat dost velké výdaje, přičemž u tohoto typu auta jsou specifické prvky, na které bychom si měli dát pozor. Jako první je potřeba zkontrolovat střechu, protože zasekávání mechanismu neznačí nic dobrého. U plátěných střech je stav znát na první pohled. Můžete se setkat s tím, že ji někdo už opravoval, a to třeba šitím a podobně.

VW Cabrio

Co se týče konstrukce, tak kabriolety mají výrazně zesílenou spodní část, protože vrch nemá žádné pevné spojení. Některé modely jsou známy, že už po výrobě byla trochu znát nižší tuhost třeba při průjezdu zatáčkou. Proto si důkladně prohlédněte, zda není na podvozku a karoserii pokročilejší koroze či se ji někdo nesnažil zamaskovat, protože ta pochopitelně ubírá zdravého materiálu. Bourané vozy jsou kapitola sama pro sebe, a proto si musíme jako vždy prověřit, co všechno má za sebou.