Bankovní i nebankovní půjčka: V čem se liší?

Nebankovním půjčkám se řada lidí dlouho vyhýbalo, neboť pro ně byly představitelem coby nepoctivých a nevýhodných úvěrových produktů. Ovšem doba se přeci jenom maličko změnila a lidé jsou dnes mnohem vstřícnější. Po novele zákona navíc nebankovní sektor musel upravit svou nabídku úvěrových produktů a jsou dnes mnohem výhodnější. Nebankovní půjčka však mnohdy znamená poslední záchranou stanici pro žadatele, kterým banka úvěr neposkytne, a oni se shodou okolností dostali do svízelné situace. Jaké jsou tedy hlavní rozdíly mezi bankovní a nebankovní půjčkou? A kterou si vlastně vybrat?

Bankovní půjčku není potřeba zdlouhavě představovat, je úvěrovým produktem většiny bank a snad téměř každý z nás s ní má nějakou zkušenost. Využijete jí hlavně v případech, kdy potřebuje půjčit větší množství peněz – financování bydlení, cestování, studium v zahraničí atd.

počítání peněz

Bankovní půjčka se může zdát jako ta nejvýhodnější. Opak je ale pravdou! Velmi snadno se může stát nevýhodnou ve chvíli, kdy potřebujete peníze půjčit co možná nejrychleji. Znáte to, havárie v domácnosti, výplata daleko a schvalovací proces v bance trvá až příliš dlouho. Banka totiž ke každé žádosti přistupuje individuálně a schvalovací proces je v některých případech opravdu zdlouhavý. Mnohdy však nejste omezeni výší částky, kterou si chcete půjčit. A v neposlední řadě je potřeba podotknout, že banky se staly číslem jedna v důvěryhodnosti.

smlouva k podpisu

Nebankovní půjčka je pak ideální volbou právě pro žadatele, kteří se vlivem okolností dostali do situace, kdy nejsou schopni dostát svým závazkům. Nebankovní společnosti mají k dispozici automatický schvalovací proces, díky kterému je celý proces schvalování půjčky velmi rychlý.

Nebankovní sektor však nenabízí pouze rychlé půjčky do pár minut. Specializuje se i na hypoteční úvěry, jedním z nich je americká hypotéka https://www.fahd.cz/americka-hypoteka-nebankovni/. Slyšeli jste už o ní?