Zbavte se zlozvyků, dokud je čas

Některé zlozvyky, které doprovází více ženy, mohou být nejen nepříjemné a pro okolí odpuzující, ale také zdraví nebezpečné. Mezi ty, které vaše okolí jistě nikterak pohoršovat nebudou, patří i klasické posezení s nohou přes nohu. Je to způsob sezení v především v případě, že má žena sukni nebo šaty.

natavené ruce

§  Co nám to může přinést za nepříjemnosti?

o   Díky špatnému proudění krve v dolních končetinách se mohou po čase objevit křečové žíly, nepříjemné metličkové žilky a zvyšuje se také riziko trombózy.

Co ale jistě žena pozná jako první, je bolest zad. Jestliže tímto způsobem sedí tři a více hodin, pak velice namáhá bederní a krční páteř. Posedět si takto čas od času vám jistě trvalou újmu nepřivodí, ale sedět tak každý den může být nebezpečné. Podle odborníků si můžete dokonce vyvolat ztrátu citu v nohou. Tím, že se poškodí dlouhodobým tlakem periferní nervy, může dojít k trvalému poškození, a dokonce i ochrnutí.
zmoklá žena

Kousání nehtů může mít trvalé následky

Zlozvyk, který už tak hezky nevypadá, je kousání nehtů. Nejen, že ruce po nějaké době vypadají skutečně nevábně, protože se nehtová část stále zkracuje, ale můžete dokonce uškodit i svým zubům a dásním.

§  Bakterie, které neustále nanášíte na svůj chrup, způsobí zánět dásní nebo i narušení zubní skloviny.

§  Na rukou může dojít k onemocnění zvanému paronychium.

–         Což se dá laicky vysvětlit jako zánět nehtového lůžka a jeho okolí.

Pokud to dojde ještě dál, pak vám může hrozit i terapie antibiotiky. Na počátku se onemocnění projevuje zarudnutím otokem a bolestí. Opakované záněty mohou nakonec způsobit i trvalé poškození nehtové ploténky. Ta bude už navždy náchylná k různým infekcím, mezi které patří i plísně nehtů.

§  Co proti tomu dělat?

o   Někdy stačí upravit jídelníček a zařadit některé potraviny bohaté na minerální látky.

o   Tento zlozvyk totiž může způsobovat i nedostatek vápníku.