Safari resort

Hry

Prvním impulsem k návštěvě Safari resortu bývá slevový poukaz v hodnotě tisíce korun, který je možné obdržet při nákupu potřeb do domácnosti. A protože je nabídka více než lákavá, hlavně pro děti, ale i pro dospělé, stačí naplánovat termín a vyrazit. Součástí poukazu na slevu je i plánek areálu a tak je možné se v klidu domova rozhodnout, které atrakce rodina navštíví. Vzhledem k možnosti ubytování je vhodné pobyt naplánovat na celý víkend. Kromě jízdenky na komentovanou safari jízdu unikátním přírodním prostředím, ve kterém žije více než dvě stě zvířat dvaceti pěti druhů, jsou připraveny další aktivity. Pro děti možnost se projet se na koni či oslíkovi, nakrmit ovečky a kozičky. Pro ty menší jsou připraveny houpačky, prolézačky, klouzačky, trampolíny, lanovky. V bike centru je možné si zapůjčit kola a celá rodina tak může projet jeden z nejdelších pump tracků v naší republice. Restaurace, které jsou přímo v areálu nabízejí poctivá jídla z místních zdrojů. Od zemědělců z okolí. A pokud se využije i ubytování, vybrat je možné od stylových safari pokojů, přes zámecké apartmány po vybavená indiánská týpí. Všechna jsou umístěna přímo na ploše Safari parku a umožňují přímý kontakt se zvířaty. 

Ubytování v Safari parku

A protože součástí poukazu na slevu do Safari resortu je i společenská hra, děti ji určitě ještě před odjezdem vyzkoušejí. Jmenuje se Bystřejší vyhrává a protože obsahuje třicet obrázkových kartiček, můžou ji hrát všechny věkové kategorie. Na každé z karet je zobrazeno šest zvířat, na všech je jiná kompozice. Úkolem hráčů je najít dvě karty, na kterých je jeden zvířecí motiv stejný. Musí mít stejný tvar i barvu. Lišit se může jenom velikost. Kdo jako první stejný symbol najde, vysloví nahlas jeho jméno a na stole otočí další dvě karty. Tím hra začíná. V přiloženém návodu jsou pravidla pro další čtyři varianty.

Ráno v Safari resortu

Minihry, které může hrát celá rodina. Jednokolové varianty pod názvem Pekelná věž a Studna vítězně končí pro hráče, kterým se podaří nahrát nejvíce karet. Více kolové minihry Horký brambor a Chyť je všechny mají složitější pravidla, ale opět se na ně vyplatí soustředit svoji veškerou pozornost. Každé zaváhání ubere body. Pokud dojde mezi hráči k remíze, o vítězi rozhoduje jedno kolo minihry, ve které soupeři musí najednou otočit kartu. A ten, který najde stejný symbol a řekne jeho název, vyhrává. Hra Bystřejší vyhrává je nejen zábavná, ale i poučná. Jak pro děti, tak i pro rodiče.