Hra Layers of Fear

Hry

Bojíte se rádi? Pokud ano, tato hra je přímo pro vás. Když někdo začne mluvit o hře Layers of Fear, hodně lidí si řekne, že tuto hru ani neznají. Přitom měla svůj velký výbuch hlavně na platformě youtube v roce 2016, kdy také vyšla. V hororové hře Layers of Fear, se ocitnete v opuštěném domě, který pomalu začnete prozkoumávat, dokud nenarazíte na umělecké plátno. Pro postavu, za kterou hrajete, má malování jako takové velkou podstatu, protože přesně malování obrazů je jedna z hlavních neboli klíčových prvků ve hře. Po objevení plátna, na něj jako postava, začnete malovat a začnete tím tvořit celý příběh jen pro sebe.

Layers of Fears Hlavní banner

Po namalování první části obrazu, hra opravdu začne ukazovat svoji pravou psychologickou hororovou tvář. Od podivných chodeb, po děsivou ženu nebo děti kteří vás sledují, a nebojí se na vás z po každého rohu vyskočit, až po hádanky a zamotané, či opakující se pokoje ve kterých se jako nic ztratíte. Jak už je zjevné, hra se opravdu hodně, a dobře zaměřuje na to, že ve hře budete tak dlouho bloudit, dokud na vás něco nevyskočí a nevystraší vás. 

Layers of Fear

Každopádně, jako jakákoliv jiná hororová hra, má i Layers of Fear velice zapletený a dojemný příběh o postavě, za kterou hrajete. Avšak příběh odhalíte pouze z různých vzkazů, předměty se vzpomínkami od hlavní postavy, anebo třeba flashbacky.  

Konec hry, vám bude indikovat to, že dokončíte svou malbu. Až doděláte poslední tah na plátně, čeká vás více chození po opuštěném domě, obsahující věci které už jste viděli, ale trochu jinak. A to je také kdy vás do obličeje bouchne realizace toho, co se vlastně v celé hře, a příběhu odehrálo. Není co více říct, o tom že hra je opravdový unikát mezi hororovými hrami, nejen svou zajímavou mechanikou, ale i velice originálním elementům, které ve svém příběhu používá. Takže jak už bylo řečeno, bojíte se rádi? Pokud ano, není na co čekat.