Potěšit muže nic nestojí

Muže je třeba chválit. Ač se to nám, ženám, často příliš nelíbí, muži jsou zkrátka nastaveni jinak, a neustále potřebují slyšet, že jsou důležití, a jejich práce jakbysmet. Žena musí zvládat hodně věcí, a to dokonce i najednou. Chodit do práce, obstarat domácnost, děti, zkrátka ženy musí neustále myslet, být ve střehu, a snažit se na nic nezapomenout. Proto se nám zdá, že muži nic nedělají, a ještě neustále vyžadují obdiv. Proč je tomu tak?

pár v kuchyni

I ten sebevětší tvrďák zkrátka a dobře potřebuje čas od času slyšet, že si ho žena váží, a že je za něj vděčná. I když to může znít úsměvně, muži jsou prostě ješitní, i když se to snaží potlačovat, a tvrdí vám o sobě, že to určitě není pravda. Pravda to je. Jakmile delší dobu muž neslyší z úst partnerky, že je skvělý, vybral pěknou dovolenou, hezky posekal zahradu a nebo že ta nová pergola se mu vážně povedla, jaksi ustrne, a přestane se snažit. Protože prostě neslyší ocenění jeho snahy.

Muži fungují jinak, jednodušeji, než ženy. Ženy potřebují hmatatelné důkazy lásky, jako právě tu novou pergolu, o které sníme už roky, večeři nebo květinu. Muži stačí slyšet, že je skvělý muž. A proto, že je to tak jednoduché, na to ženy prostě zapomínají. Ženy zapomínají, že muže stačí chválit. Samozřejmě že muž taky ocení, když na něj žena myslí, a koupí mu pivo, které mu dá i vychladit do lednice. Ale pro muže je ztráta důležité slyšet, že je skvělý.

vrtání poličky

Nic se nemá přehánět
Chválením se nemyslí chodit za mužem, a chválit ho jako psa za každé vynesené smetí stylem “no ty jsi ale hodný, pes vynesl smetí”. I chválit je potřeba umět. Vždycky dbejte na to, abyste volily slova, kteří nezní ironicky až sarkasticky. Taková pochvala by asi nepotěšila nikoho.

Upřímná a dobře míněná pochvala nic nestojí. Muže to potěší, a uvidíte, že najednou bude častěji a sám od sebe doma dělat věci, které po něm chcete už roky. Uvidíte, že po pár upřímných pochvalách či poděkováních budete mít vymalováno, převratné poličky, a možná i umyté nádobí.