Můžeme si sami vyrobit zábradlí ke schodišti?

Asi není třeba říkat, že tím hlavním na co bychom si měli dát u schodů pozor, je jejich bezpečnost. Pokud stavíme či rekonstruujeme dům, měla by právě ona být tím hlavním, na co se při návrhu a následné stavbě schodiště budeme soustředit.

Od toho se samozřejmě odvíjí typ materiálu, který použijeme, stejně jako typ konstrukce. Vše by mělo být bezpečné a pohodlné, zvláště když počítáme s tím, že budou často používány. Avšak k tomu, abychom dosáhli maximálního možného bezpečí, nám ještě něco chybí.

schodiště hlemýžď

Nezbytnou součástí je zde zábradlí ke schodišti Fa-havlicek.cz. Právě ono velkou měrou přispívá ke snížení počtu úrazů a pádů ze schodů. Navíc také slouží jako pomoc a opora jak při výstupu, tak při sestupu. Tu využívají především osoby se zdravotním postižením, a nejen ony. Přeci jen, vyjít do pátého patra bez výtahu není pro běžného, netrénovaného člověka se sedavým zaměstnáním nic jednoduchého.

Je tedy jen pochopitelné, že se právě ono stalo nezbytnou součástí prakticky každého schodiště. To ovšem neznamená, že lidé nechtějí při jeho stavbě co nejvíce ušetřit. Proto není divu, že se často ptají, zda si jej mohou vyrobit sami, nebo zda je skutečně nutné jej kupovat a nechat namontovat od profesionální firmy.

schodiste3

Odpověď je taková, že technicky vzato si jej můžete vyrobit sami. Musíte však počítat s tím, že během kolaudace se pozornost bude věnovat i jemu. A musíte počítat s tím, že pokud jeho konstrukce a pevnost nebude vyhovovat daným předpisům, nebudete moci stavbu užívat, dokud nezjednáte nápravu.

Pravdou je, že jen málokdo z nás zná přesné parametry, které by mělo zábradlí splňovat. I proto je ve většině případů lepší, když tuto záležitost svěříme profesionální firmě. Pak se totiž nebudeme muset bát, že právě kvůli němu se nebudeme moci do svého nového domova nastěhovat. A to by byla velká škoda, nemyslíte?