Účinná bezchlorová chemie na bázi aktivního brómu

Jestliže sháníte nějaké spolehlivé přípravky bezchlorové chemie do bazénu, tak vyzkoušejte ty na bázi aktivního brómu. A je jedno, zda vám vadí nepříjemný zápach chlóru, který je takovým typickým odérem desinfekčních přípravků anebo máte problém s alergickou reakcí své kůže, pokud jde o bazénovou chemii na bázi aktivního brómu, tak s ní jistě budete spokojeni.

plavecký bazén

Stejně tak jako u chlorových přípravků, tak i bromové přípravky fungují na bázi silného oxidačního činidla, které se hravě vypořádá se všemi nežádoucími mikroorganismy ve vaší bazénové vodě. Ať už jde o řasy, sinice anebo bakterie, ve vaší bazénové vodě už pro ně nebude žádné místo.

A všichni víme, co takoví nezvaní hosté v bazénové nádrži dovedou. Stačí několik málo dní a z azurové a jiskřivé bazénové vody vám vyčarují zapáchající zelenou polévku. Váš bazén se tak promění v rybník. Proto, aby k takovému nežádoucímu stavu nikdy nedošlo, je potřeba bazénovou vodu pravidelně ošetřovat speciálními přípravky bazénové chemie. Tato péče musí být pravidelná a kontinuální, aby se hladina aktivního oxidačního činidla, v tomto případě brómu, udržovala stále na potřebné bezpečné hladině, která žádným mikroorganismům nedovolí se ve vaší vodě rozmnožit.

Bromová chemie má navíc ještě jednu velkou výhodu. Díky vysoké stabilitě účinné látky ji můžete využívat i ve výrazně oteplených vodách jako jsou například domácí vířivky. Zakoupit ji můžete v podobě praktických tablet v různých hmotnostních baleních, takže je jasné, že pravidelné dávkování bromové chemie je velice snadné.

bezchlorová chemie

Nicméně je samozřejmé, že při údržbě bazénové vody nesmíte zapomenout ani na ostatní neopominutelné pomocníky, ať už se jedná o kvalitní filtrační jednotku, bez které se nelze obejít, anebo o nezbytnou krycí plachtu (tu si můžete pořídit i v solární variantě vhodné pro dodatečný ohřev vody od slunce), a také síťku pro odlov nečistot či bazénový vysavač.