Rozdíly mezi lidmi různých životních stylů

Styl, jakým vedeme svůj život, se odvíjí od několika faktorů. Naše povolání, naše zájmy, názory, a také naše okolí. Žijeme tedy dle toho, co považujeme za svůj smysl života. Pro někoho je to pomáhat druhým, pro jiného rodina, a pro dalšího zábava. Které druhy životního stylu jsou ty nejvýraznější, a nejvíce diskutabilní?

Počítačový hráč

Většina z nás si někdy zahrála nějakou tu počítačovou hru, jen tak pro zábavu. Jsou ale lidé, kteří to s herním průmyslem myslí vážně, a ve světě videoher téměř žijí. Od počítače odcházejí akorát tak do práce, či spát. Někteří se pak soustředí na jednu hru, ve které se snaží dosáhnout co největších úspěchů, a berou ji skutečně vážně, jiní hry střídají. V takovém bodě už si počítačoví hráči tvoří komunity, a se svými přáteli, které však mnohdy ani nikdy nepotkali, komunikují denně skrze sluchátka a mikrofon. V práci pak uvažují jen nad tím, čeho ten den musí ve hře dosáhnout, a spánek často regulují na nutné minimum, aby se neochudili o nějaký ten herní čas. Spousta lidí se pak hraním her dokonce i živí, a to tak, že je streamují na internetu, kde si získávají své příznivce, a takzvané donaty, tedy finanční příspěvky. Většina z nich pak nejí moc zdravě, a mají omezený pohyb, což však není podmínkou. Mezi počítačovými hráči najdete i vrcholové sportovce, kteří svůj život dělí na sport, a hraní počítačových her.

hráč videoher

Workoholici

U workoholiků je životní náplň jasná. Pracovat, budovat, získávat. Není to však jen o tom, aby vydělali co nejvíce peněz. Pro tyto lidi znamená práce život. Myslí na ni když usínají, a také hned, jakmile se vzbudí. Jejich největším potěšením není tučná suma na výplatní pásce, ačkoliv tu také umějí ocenit, ale především další pracovní úspěch. Čas na odpočinek odkládají, dokud to jen jde, protože se řídí heslem: Není čas ztrácet čas. Tito lidé žijí uspěchané životy, a ačkoliv mívají obvykle velký okruh přátel, jsou jejich vztahy spíš povrchního rázu.

muž s laptopem

Následovatelé trendů

Další zajímavou skupinkou lidí, kteří žijí dle svého přesvědčení, jsou pak následovníci trendů. Tito lidé žijí podle doby, a řídí se zásadně tím, co jim přináší nové informace. Jedí zásadně jen dle toho, o čem se právě tvrdí, že je nejzdravější. Nakupují v nejpopulárnějších obchodech, vyhledávají aktivity, které jsou právě in, a věří všemu, co si přečtou v médiích. Takové najdeme často mezi moderními matkami, které svému dítěti obují pouze speciální barefoot obuv, výběr autosedačky je pro ně smysluplnou náplní dne, a často odmítají očkování.