Nová technika

Technika vždycky nebyla moje silná stránka. V technice jsem se nikdy nevyznala, zatímco třeba můj bratr se v technice vyznal, protože chtěl vždycky studovat nějakou technickou vysokou školu. Říkala jsem si, že asi musí být blázen, protože když si mi bratr vyprávěl, co všechno se bude na té škole technické učit, málem mi vypadly oči z důlků. Absolutně jsem nechápala, o čem to bratr mluví. Všelijaké technické dovednosti a nebo technické výrazy ti termíny jsem absolutně nechápala. A tak mi bratr potom ukázal na internetu různá videa, co by se třeba na té vysoké technické škole učil. Stejně mě to moc nezajímalo, ale docela jsem byla zvědavá. A koukala jsem se jenom asi pět minut, protože pak mě zájem o pustil. A stejně jsem tomu nerozuměla, takže by bylo zbytečné, abych se na to dívala. Raději jsem si řekla, že půjdu s kamarádkou ven.

Technika je někdy velmi prospěšná.

A potom mě velmi zaujala a překvapila moje kamarádka. Protože ona měla elektrokolo. Vůbec jsem nevěděla, kde to kolo vzala. Řekla mi, že jí to půjčil a její teta. Byla jsem v šoku, že kolo může jezdit samo. Tedy sice ne úplně samo, protože člověk musí i na elektrokole šlapat, ale byla jsem i tak z toho unesená.

Technika jde opravdu dopředu.

A v té době, kdy kamarádka měla půjčené elektrokolo, bylo to ještě docela takové zajímavé a netradiční, takže jsem to taky chtěla zkusit.  Myslím si, že v tomto ohledu je výkvět techniky opravdu velký a taky docela dost zajímavý. Líbilo se mi a já jsem si to taky přála, jenomže v té době ještě stálo kolem osmdesáti tisíc korun. Dnes seženete elektrokolo taky za dvacet tisíc korun. Myslím si, že elektrokola jsou opravdu skvělý technický vynález a taky ušetří mnoha lidem spoustu času a taky energie. Nyní po letech později jsem si elektrokolo pořídila nejenom já, ale taky moje máma. Máma nemá auto, takže je prý velmi ráda za to, že má konečně elektrokolo.