Kdy se vyplatí oslovit stěhovací firmu

Čeká vás stěhování a už jen z pouhého pomyšlení na ten chaos, stres, fyzické vyčerpání a depresivní náladu vám na čele naskakuje studený pot? Někteří lidé jej přirovnávají k obtížnému životnímu kroku, jako jsou první dny školní výuky po prázdninách nebo nástup do nového zaměstnání v neznámém prostředí s neznámými lidmi. Vyplatí se tedy alespoň přemýšlet nad tím, jak si práci usnadnit, a zda neoslovit nějaké pomocníky.

dřevěná bedna

Akce malého rozsahu zvládnete sami

Přemístění osobních věcí, co snadno naskládáte do několika krabic v rámci studentského podnájmu nebo podobného typu nájemního bydlení, kde na místě zůstávají koberce a většina nábytku a spotřebičů, není nic obtížného a během víkendu máte hotovo včetně úklidu. Vystačíte s vlastním vozem nebo s vypůjčeným přívěsem, či dodávkou. Kdy se tedy vyplatí oslovit profesionály se zkušenostmi a potřebným vybavením?

Příliš dlouhá vzdálenost – vypůjčená dodávka i s pojištěním se může značně prodražit, jestliže je objem věcí takový, že se s ní musíte otočit vícekrát, a na delší vzdálenost. Vyplatí se vždy předem propočítat náklady a zvážit, zda ta úspora financí stojí za námahu.

papírová krabice

Problémy s demontáží nábytku – dvě malé komody se zásuvkami, které rozložíte na čtyři bočnice, dvě spodní a dvě horní desky, sokl a zadní stěnu zvládnete rozmontovat a sestavit sami, ale co takové vestavěné skříně na míru, kuchyňské linky s dřezem, dvoulůžka a palandy z masivu a další těžké a velké kusy? Některé stěhovací firmy levného stěhování Praha Odnes to zajišťují na svou zodpovědnost i tyto nepříjemné práce, kterým se mnohdy vyhýbají i zdatní kutilové.

Zdravotní handicap – každý není kulturista a zápasník. Dnes je také v populaci mnoho žen samoživitelek, některé s malými dětmi, a ne každá má možnost oslovit přátele, kteří se stěhováním vypomohou. Mnoho lidí také nevládne velkou fyzickou silou, nemluvě o různých chronických zdravotních problémech, jako je diabetes, srdečně cévní a onkologická onemocnění, zažívací problémy atd.

Psychické vyčerpání – je to procedura náročná hlavně na psychiku, protože obnáší i administrativní úkony, a na cokoli zapomenete, se vám vymstí a prodraží. Zvažte tedy raději výpomoc, abyste si na svá bedra nenaložili příliš velké břímě.