Jaký postavit plot?

Každý chce mít plot kolem svého plotu – a opravdu se těm lidem nemůžeme divit. V současné době je svět plný kriminality a chránit si svůj vlastní majetek a bezpečí je více než nutnost. Není tak divu, že se spousta lidí rozhodla oplotit si svůj vlastní pozemek kolem domu. Nicméně otázkou zůstává, jaký typ plotu vybrat? Který je nejlevnější a který naopak nejhezčí? Poradíme vám všechny výhody i nevýhody jednotlivých tipů. S námi se zkrátka rozhodnete správně!

živý plot

Prvním typem jsou betonové ploty. Betonové ploty jsou ze všech typů nejrobustnější, nejmasivnější, největší a bezpochyby také nejpevnější. Jedná se o betonové kvádry, které jsou postaveny na sebe. Sice je jejich pořizovací cena vyšší, než u jiných plotů nicméně za plotem se můžete cítit opravdu bezpečně. Plot je vysoký a pevný. Přelézt jej je tak opravdu velký problém. Navíc jsou ploty neprůhledné – budete tak zcela určitě chránění před nechtěnými zraky všech kolemjdoucích. Malou nevýhodou pro ženské oko by mohl být jejich vzhled. Přeci jen se jedná o betonové kusy, které ohraničují váš pozemek. Pokud tedy i vy patříte k těm, kterým se nelíbí, nemusíte věšet hlavu. Celý problém vyřeší, pokud si na plot vysadíte nějakou popínavou rostlinu. Ta vám celý plot obroste a z betonového plotu se rázem stane na první pohled živý plot.

dřevěný plot

Pokud byste si například vysázely pouze keře, jako živý plot, pravděpodobně narazíte hned na několik problémů. Tento typ plotů nechtěné návštěvníky určitě neodradí. Jeho velkou nevýhodou je i fakt, že se o plot musíte pravidelně starat a udržovat ho.

Poslední nejčastěji volenou možností, jsou klasické dřevěné ploty. Ty na první pohled působí velice hezky a jejich vzhled se perfektně hodí na každou zahradu. Nevýhodou však může být taktéž nutnost časté údržby plotu – je nutné jej chránit před trouchnivěním.