Jak vybrat správně?

Financovat v dnešní dob bydlení z vlastních peněz je téměř nemožné a právě z tohoto důvodu se řada lidí uchyluje k jedinému možnému řešení-hypotéce. Ta představuje vcelku jednoduché řešení, jak si v co možná nejkratší možné době sen o vlastním bydlení splnit. Ovšem už při samotné návštěvě banky je potřeba se obrnit jistou dávkou trpělivosti, jelikož celý proces schvalování hypotečního úvěru je velmi zdlouhavý a navíc s nejistým závěrem.

Výhodou hypotečních úvěrů je hlavně příznivá úroková sazba oproti běžným spotřebitelským úvěrům. Ovšem aby žadatel vůbec mohl na hypoteční úvěr dosáhnout, je potřeba ručit nemovitostí. Ta slouží bance jako zástava a v případě neschopnosti dostát svým závazkům, banka tuto nemovitost poskytne ke koupi.

počítání peněz

Jak ale vlastně hypotéku vybrat? Řada lidí se spoléhá jen na výši úrokové sazby, která samozřejmě hraje velmi důležitou roli při rozhodování, ale jsou i další faktory, které by nás měly zajímat.

Online srovnávače napoví

V dnešní době lze řadu informací dohledat online, to platí i v případě nabídek jednotlivých bank. Není zapotřebí všechny bankovní i nebankovní instituce obcházet, ale dle zvolených kritérií na některém ze srovnávačů hypoték zvolit tu pro vás nejvýhodnější. Hypotéka představuje pro mnohé závazek i na několik desítek let, zbrklé rozhodnutí by se v tomto případě nemuselo vyplatit.

uzavřená smlouva

Konkrétní nabídka až na pobočce

Srovnávač hypoték vám poskytne jakousi představu a úvěrovém světě, pro konkrétní nabídku budete ale stejně muset zavít na pobočku dané banky. Jedině tak nakonec můžete získat nejlevnější hypotéku. Banky jsou známé tím, že ke každému žadateli přistupují individuálně a nabídky na internetu jsou pouze orientační a mnohdy dost zkreslené. Ve výsledku chce každá banka na hypotéce vydělat a s tím je potřeba počítat. Pokud přesto na úvěrovém poli nejste moc zběhlí, stačí o pomoc poprosit úvěrového poradce.