Introvert a společenské události

Když je člověk introvert, nemusí to nutně znamenat, že by byl asociální nebo měl sociální fobii. Mezi těmito věcmi je totiž setsakramentsky velký rozdíl. Introvert je člověk, který na rozdíl od extrovertů čerpá ze svého vnitřního světa a je více v něm, žije, dalo by se vlastně říci, spíše teoreticky. Bývá to člověk, který načerpává energii spíše o samotě nebo s několika málo lidmi, než aby musel být v nějaké velké skupině lidí. Pro introverty mohou být některé společenské události skoro až utrpením. Vůbec to tak však nakonec ale být nemusí, pokud budete vědět jak na to a půjdete na danou akci s tím správným mindsetem.

introvertní člověk

Introvert a koncerty. Dvě totálně neslučitelné věci, asi byste si řekli. Ale ve skutečnosti to tak vůbec být nemusí. Pokud introvertní člověk půjde na koncert kapely, kterou doopravdy zbožňuje a užívá si energii, kterou tato kapela vypouští při koncertě do publika, může to být pro introverta jeden z nejlepších okamžiků jeho života. Introvert tam dokonce může jít i sám, což mu vůbec nebrání v tom, aby si tuto kulturní událost užil, ba třeba i naopak. Jedinou past pro introverta na koncertě mohou představovat příliš kamarádští /někdy až sexuálně obtěžující/ extroverti, kteří Vás nenechají na pokoji. Pokud Vám jejich komunikace nebude příjemná, nebojte se jim to asertivně sdělit, a pokud to nepochopí, odejděte a nekažte si s nimi den.

lidé na koncertě

Introvert a večírky. Zde do velké míry záleží na tom, jakého rázu daný večírek je – pokud se nese spíše v duchu klidného popovídání s přáteli, pro introverta to může být i celkem příjemná a inspirující akce. Pokud ale večírek je laděný spíše do bláznivé disco tancovačky, kde pomalu není slyšet vlastního slova, může to být pro introverta problém. Jestli se na takových akcích necítíte úplně dobře a myslíte si, že Vám toho nic moc nepřinášejí, a pobyt na nich si zjednodušujete alkoholem, nemusí to být úplně to nejlepší řešení. Pokud Vás někteří lidé budou uznávat jen tehdy, když budete opilí, zvažte, jestli to jsou ti praví lidé pro Vás.