Ach ta paměť děravá

Víte například co mají společného čísla 438 957 128, 924 873 854 a 468 241 738? Nevíte? Jsou naprosto nezapamatovatelná. Ano, stejně jako historická data ve hře geniálního všeumělce Járy Cimrmana.

Mobilní telefon

V osobním životě je to dost na překážku, protože ne každý umí s mobilem tak, aby si číslo hned uložil do seznamu. Nebo třeba není čas. Když jedete kolem obří reklamy, zrovna té, co vás zajímá a nabízí co potřebujete, zapamatujete si telefon? Ne, rychle vytáhnete svůj a pokusíte se čísla uložit, ale kdepak. Už po třetím si nejste jist, zda je to správně. Jsou dvě možnosti. Buď se vrátit, nebo to zkusit namátkou podle jména firmy. Což se někdy nepovede. To musí mrzet i samotného majitele. Určitě nejste jeden jediný, komu to telefonní číslo uteklo. A tím utekl i potencionální klient, takže kšeft, ergo peníze.

Dotčený majitel má také více možností řešení, ale žádné nebude tak efektivní jako zlatá čísla.

Že netušíte, o čem je řeč? Čtěte dále. Kdyby nahoře v článku bylo telefonní číslo například 666 666 666 vsadím svůj starý mobil, že byste si ho pamatovali ještě teď. A o tom to je. O jednoduchosti čísla, které si máte pamatovat.

Nu a výše zmíněný web tyto čísla dokáže zajistit. Uznejte sami, že když někdo řekne devět čísel mezi řečí o večeři a o salámu, nemáte šanci si to vtěsnat do hlavy. Ale padne-li řeč o čísle s devíti sedmičkami, zapamatujete si to, aniž vlastně chcete.

Samozřejmě, že toto VIP zlaté číslo nemusí být jen devět stejných čísel, může to být klidně číselná řada, vzestupná či sestupná, nebo třeba tři jedničky tři dvojky tři trojky. I toto se dá pamatovat bez nějakého zatěžování mozkových závitů.

Starý telefon

Navíc tato čísla asi nemůže mít každým tímto VIP číslem se prezentujete, takže když jej někde vyřknete nahlas, hned každý zpozorní a už k vám míří. Vidíte? Další potenciální zákazník je zde. Takže, pokud chcete, zvažte si takové číslo opatřit.