Pořídit si v dnešní době vybavení k podnikání je sice dostupnější, než bývalo, ale také nákladnější. Provozovat vozový park není žádná procházka růžovou zahradou. Nejen s pořizovací cenou, ale také na údržbu a opravu. Nemluvě o stoupající ceně pohonných hmot. Pokud ve vozovém parku vlastníte více automobilů, dodávek nebo jiných užitkových strojů, je logické, že nemůžete mít o nich přehled, pokud jsou zapojeny do práce mimo prostor. Mnohým problémům se dá v podstatě hodně předejít, pokud si pořídíte monitoring strojů, tak poznáte, že jste si vlastně pořídili kvalitního pomocníka. Možná se to nebude líbit zaměstnancům. Není divu, budete vědět prakticky o vašem vozidle, vše co je nutné o jeho pohybu, poruše a podobně, ale zároveň také jak váš pracovník odvádí práci, kterou jste mu uložil.
vesmírný satelit.png

GPS sledování má své výhody

Vlastnit vozový park, zemědělské nebo stavební stroje a další motorová vozidla, znamená zodpovědnost, bezpečnost, kontrolu a také administrativní činnost. Jen si pro představu musíte uvědomit, že to všechno by se nedalo zajistit při osobním objíždění a navíc další administrativní činnost, která se musí dokládat ke každému stroji zvlášť, by se pak nedala ani pořádně stihnout.
vesmírný satelit.png
Co získáte mapováním?
1. Veškeré podrobné provozní data o daném vozidle. Snadno určí poruchu, jeho produktivitu v činnosti, ale i zaznamená podezřelý únik paliva. Za tím může stát skutečně nějaká porucha, která pak lze jednoduše odstranit, ale zároveň bohužel i lidský faktor.
2. Dispečer je samozřejmě důležitá osoba, bez které by se to neobešlo a prakticky žádný stroj ho nenahradí. Ovšem je to člověk, který nejen, že vše nezvládne kontrolovat, ale také může bohužel leccos snadno přehlédnout. Takto má dokonalý přehled o pohybu stroje a tudíž snadno zaznamená i krádež nebo nepovolené použití. GPS pomůže sledovat činnost efektivněji.
3. Kniha jízd je takový strašák všech podnikatelů a při vlastnictví více vozů už by se jednalo o noční můru. V tomto případu je po starostech, automaticky totiž generuje knihu jízd a podává veškeré reporty, zkrátka vyhodnotí potřebné provozní parametry za zvolené období.
4. Zvýší efektivitu odvedené práce, upozorní přes zvolenou cestu (SMS, mail, webové stránky) na nějaké překročení parametrů, které vedou k závadě, odcizení nebo snadno odhalí i nehospodárnost v provozu.

2/5 - (1 vote)