Špatnou finanční situaci můžete řešit půjčkou se spoludlužníkem

Jestliže nutně potřebujete peníze a sháníte půjčku, kterou vám v bance odmítli dát z důvodu nízkých příjmů, pak pravděpodobně právě vy pátráte po takové půjčce, kterou můžete získat i s nižšími příjmy – jistě by tak právě vám přišla vhod hypotéka bez dokládání příjmů.
V tom případě byste se ovšem měli připravit na špatné správy, neboť pravda je, že ve skutečnosti žádná hypotéka bez dokládání příjmů neexistuje, alespoň ne v takové podobě, jak se lidé většinou domnívají.

drobné mince

Půjčku bez toho, abyste doložili své skutečné příjmy a výdaje, vám dnes nikdo nedá. A platí to jak v bance, tak i v libovolné nebankovní společnosti. Každý poskytovatel půjčky je povinen ověřit vaše skutečné příjmy, a především to, zda budete schopni svou půjčku splácet. V opačném případě může ohrozit jak vás, tak i sám sebe. Dlužník, který není schopný půjčené peníze vrátit je pro každého věřitele nemalou zátěží, o jakou nikdo nestojí. A samozřejmě nikdo nemá nejmenší zájem na tom, aby vás dostal do potíží.

Takže to je ta špatná zpráva – půjčka bez ověření příjmů žadatele zkrátka neexistuje. Ovšem naopak skvělou zprávou pro vás může být, že to, že vaše příjmy považuje banka za nízké, ještě zdaleka neznamená, že si to samé budou myslet i zástupci nebankovní společnosti.
Pokud vám tedy snaha o sjednání úvěru v bance nevyšla, neváhejte se obrátit také na nebankovní společnost.

kalkulace

Jaký příjem je nízký, a jaký je ještě postačující, na to mohou mít různé společnosti různý názor. Banky mají nastavena příliš přísná kritéria, kterým dokáže vyhovět jen málokdo. Naopak nebankovní společnosti považují za dostatečný příjem takový pravidelný příjem, ze kterého vám po odečtení pravidelných výdajů zůstane dostatek peněz na splácení úvěru i s úroky.
A pokud tomu tak náhodou není, tak máte stále ještě jednu šanci – najít si vhodného spoludlužníka, jehož příjem je bezproblémový.

- Featured image -