Největší převrat v oblasti hypotéčního úvěru nastal v tom, že banky přestaly poskytovat celou stoprocentní hypotéku. K dispozici, pokud ovšem bude vše na nejlepší cestě lze bankovní cestou získat pouze 80 %. Dalších 20 % z ceny kupované nemovitosti je nutné mít našetřeno nebo si nějakým způsobem tuto částku zajistit. Není to zrovna malá částka.

rychlá hypotéka

Je nutno ještě podotknout, že pouhým čerpáním hypotéčního úvěru výdaje nekončí, existují další náklady, které bude nutno uhradit. Problémy mohou nastat v podstatě ještě dříve, než se pořádně zabydlíte. Navíc přísné posuzování klientů mnohdy končí tvrdým rozhodnutím – zamítnuto. Nic se nemá vzdávat předčasně, zkuste si podat žádost u nebankovní společnosti, která je prověřená a má skutečně výsledky.

Nebankovní hypotéka není žádný strašák

To se ovšem mnozí domnívají. Než by se rovnou poradili s odborníky v tomto oboru, tak se lopotí za štěstí v jiných vodách, které jim sice také mohou přinést vyřešení problému, ale také daleko větší problémy a bezesné noci. Pokud se jedná o 20% zbývající částky, tak je několik způsobů, ale každé nese svoje riziko.

sjednejte pojištění

  1. Půjčka v rodině – pokud je možnost půjčení z vlastních zdrojů, tak by někdo mohl říct, že je to ideální. Tato možnost je, ale co když se stane nějaký konflikt? Samozřejmě i pro tento případ je lepší pořídit právní smlouvu o půjčce, ale může to výrazně narušit vztahy.
  2. Zástava jinou nemovitostí – musí být dražší, než ta vaše, případně dům vašich rodičů, ovšem ani to není ideální.
  3. Vzít si další úvěr – pokud bude například ze stavebního spoření, tak je tato možnost reálná. Ovšem u banky si o další půjčku žádat nemůžete, jelikož byste nedosáhly na hypotéku a hledat pomoc u lichvářů se rozhodně nevyplácí.

stavba bydlení

Než začnete přemýšlet, jak si splnit sen, zkuste ještě jednu možnost, možná budete překvapeni výsledkem. Americká nebankovní hypotéka bude pro vás možná daleko lepším pomocníkem v získání hypotéčního úvěru. Navíc její posouzení nebude trvat takovou dlouhou dobu jako u bankovního sektoru. Prioritou je pomoci klientům získat a naplnit vlastní sen ke spokojenosti obou stran a úvěr uzavřít za přijatelných podmínek, včetně stanovení delší doby splatnosti nebo předčasného zaplacení bez jakékoliv sankce. Mimochodem, za zeptání nic nedáte, tak proč se neinformovat a možná vyjít vstříc svému bydlení a naplnění snu.

4.5/5 - (2 votes)